Lolatours.sk

Jednodňové zájazdy poznávacie a oddychové

Krajina  
Hotel výlety za poznaním krás prírody a miest 

Doprava na vyžiadanie autobusom

Dátum od: 8.11.2019
do: 1.11.2020
Cena na vyžiadanie

 

Všetky ponúkané tipy na výlety sú určené len pre ucelené kolektívy 35 a viac účastníkov.

 

VIEDEŇ OČAMI DETÍ

Milé deti, rodičia, školy, srdečne Vás pozývame na krásny celodenný výlet do Viedne s návštevou Zámku Schonbrunn, ZOO a fantastických atrakcií v Prátri,  nech sa páči. TERMÍN celoročne, na vyžiadanie kolektívu.

ZOO v Schonbrunne bude našou prvou zastávkou. Je najstaršou ZOO na svete. Na ploche cca 17 hektárov tu žije množstvo úžasných zvierat zo všetkých kontinentov sveta. Nádherný zámok, park a ZOO sú pre všetkých návštevníkov nevšedným a nezabudnuteľným zážitkom tak pre malých ako aj veľkých. V detskom múzeu môžu deti tiež obdivovať každodenný život na Habsburgskom dvore ...

PRÁTER – v ďalšej časti dňa sa presunieme do Prátra s nádhernými parkami a oddychovými zónami, ktorým dominuje obrovské koleso „RIESENRAD“ symbol Prátra. V zábavnom parku sa tu deti môžu povoziť na rôznych kolotočoch, autíčkach, motokárach, miniželeznici, navštíviť strašidelné zámky, rôzne detské herne a mnoho ďalších atrakcií.

Nech sa páči, kontaktujte našu CK kedykoľvek a naplánujte si tento skvelý výlet včas. My Vám zabezpečíme náš vlastný LOLA autobus, ktorý Vám pristavíme na dohodnuté miesto, a ktorý Vám bude k dispozícii na celý deň, spolu s našou skúsenou sprievodkyňou.

Cena na osobu orientačne: od 15 eur zahŕňa dopravu, sprievodkyňu, dph, zákonné poistenie CK. Nezahŕňa vstupenky a poistné.

 

BUDAPEŠŤ – dobrodružstvá pre deti

VIDÁM PARK – ZOO – TROPICARIUM & OCEANÁRIUM  TERMÍN celoročne, na vyžiadanie kolektívu.

Milé deti, rodičia a školy, srdečne Vás pozývame na krásny celodenný výlet do Budapešti s množstvom poznania, zážitkov a dobrodružstiev.

Po príchode do Budapešti absolvujete okružnú prehliadku mesta s pokračovaním do Mestských sadov s možnosťou návštevy Vidám Parku, ktorý ponúka horskú dráhu v podobe rakety zvanej „Ikarova vesmírna ihla“ a vežu hip-hop, na ktorej si vyskúšate zážitok voľného pádu. Okrem toho sa môžete povoziť na rôznych kolotočoch, hojdačkách, elektrických autíčkach a zažiť mnohé iné dobrodružstvá.

Potom sa presunetie do ZOO, kde sa okrem množstva iných zvierat stretnete napríklad s veľkými mačkovitými šelmami, nosorožcami a hrochmi a ďalšími.

V popoludňajších hodinách sa presunetie do Tropikária – najväčšieho stredoeurópskeho morského akvária, kde zažijete neopakovateľnú atmosféru tropického sveta. Zblízka tu môžete pozorovať žraloky, raje, aligátory, morské ryby a hady, korytnačky a samozrejme tropický dažďový prales, v ktorom každú štvrť hodinu husto prší. Bezosporu najväčšou atrakciou je žraločie akvárium s preskleným výhliadkovým tunelom.

Nech sa páči, kontaktujte našu CK a zabezpečte si svoj výlet včas. Termín budeme akceptovať. My Vám zabezpečíme náš vlastný krásny LOLA autobus, ktorý Vám pristavíme kamkoľvek podľa dohody.

 

FAMILY PARK NEUSIEDLERSEE

Deň plný fantastických zážitkov a dobrodružstiev. TERMÍN celoročne, na vyžiadanie kolektívu.

Neďaleko od najväčšieho stepného jazera v Európe, zaradeného do svetového dedičstva UNESCO, sa nachádza najväčší zábavný detský park v Rakúsku s vyše 40 ročnou tradíciou. Na ploche 140 000 m² tu očakáva rodiny s deťmi a školské kolektívy fantastická zábava a dobrodružstvá. Je to veľká príležitosť oddýchnuť si, zabaviť sa a pripraviť svojim ratolestiam neopakovateľné zážitky. Family park možno bez obáv nazvať „detským rajom“. Je tu toľko lákadiel pre menšie i väčšie detí, že sa to všetko nedá za 1 deň stihnúť.

Najmenšie deti sa tu môžu povoziť na vláčikoch, kačacích loďkách a väčšie zatajujú dych na reťazovom kolotoči z lietajúcich balónov. Pripravené sú aj minikáry, krokodýlí vodopád, vozenie na živých prasiatkach a nezabudnuteľná okružná jazda traktorom po pravom gazdovskom dvore. Staršie deti ocenia preliezanie dreveným hradom, prípadne účasť na originálnej námornej bitke, počas ktorej sa ocitnú v kulisách antickej rímskej dediny. Veľmi zaujímavé sú aj obrovské lanové hojdačky, dračia jaskyňa s hovoriacim drakom a množstvo iných atrakcií.

V časti ZOO sa budete môcť stretnúť s množstvom jeleňov, ovcí a kozičiek a iných kamarátov z ríše zvierat. Nech sa páči ...

 

EISENSTADT Haydnovo Mesto 

Milí priatelia, pozývame Vás na zaujímavý celodenný výlet do Eisenstadtu s poznaním jedinečných zaujímavostí mesta a jeho okolia. Termín celoročne, na vyžiadanie, kolektívu

Vďaka teplej panónskej klíme je Eisenstadt obkolesený rozľahlými a vysokokvalitnými vinicami a rovnako rozsiahlymi, nádhernými lesmi. Prehliadku začíname na „laláku“ – Haydnovom mauzóleu, ktoré je posledným miestom odpočinku tohoto hudobného velikána. Ďalej navštívime Esterházyho palác, považovaný za jeden z najkrajších rakúskych palácov, vďaka jeho skvelej architektúre. Uvidíme tu jedinečné exponáty a umelecké diela reprezentujúce ušľachtilý život v sieňach tohto paláca. Nazrieme aj do rodného domu Josefa Haydna. Ďalej sa presunieme do františkánskeho kostola, kde trochu pookrejeme a načerpáme nové sily. Pokračujeme do katedrály s Haydnovým organom a do jeho originálnej a jedinečnej bylinkovej záhrady. Potom sa vrátime späť do autobusu a presunieme sa na hrad Forchenstein. Tu sa pokocháme nádhernou klenotnicou Esterházyovcov a uvidíme aj najväčšiu súkromnú zbierku zbraní v Európe.

 

NOBLESNÁ VIEDEŇ

Milí priatelia, pozývame Vás na zaujímavý celodenný výlet do Viedne s návštevou SCHONBRUNNU - letného sídla Habsburgovcov a s poznaním jedinečných zaujímavostí a krás mesta a jeho okolia. TERMÍN celoročne, na vyžiadanie kolektívu.

Po príchode do Viedne zakotvíme v Schonbrunne – letnej rezidencii Habsburgovcov. A spoločne s miestnym akreditovaným sprievodcom absolvujeme prehliadku tohto prekrásneho zámku. Prechádzky jeho komnatami a rovnako tak čarokrásnymi záhradami aranžovanými vo francúzskom štýle budú pre každého nzabudnuteľným zážitkom. V areáli je i múzeum kočov, kde sa nachádza jedinečná zbierka cisárskych kočov. A z výhliadky Glorieta je prekrásny výhľad na celú Viedeň.

Potom sa presunieme do historického centra kde spolu s našou sprievodkyňou absolvujeme pohodovú pešiu prechádzku, počas ktorej uvidíme veľa miestnych skvostov: Prírodovedecké múzeum, Hoffburg, Augustiánsky kostol, námestie Albertina, Cisárske hrobky, Dóm Svätého Štefana, a mnohé ďalšie.

Na záver návštevy tejto elegantnej „dámy“ na Dunaji si dáme individuálne voľno k samostatným prehliadkam a prechádzkam, počas ktorých môžete všetkými zmyslami nasať úžasnú atmosféru mesta a dopriať si vynikajúcu viedenskú kavičku s kúskom obľúbenej sacherovej torty. Nech sa páči

 

BUDAPEŠŤ - METROPOLA NA DUNAJI

Milí priatelia, pozývame Vás na zaujímavý celodenný výlet do Budapešti s možnosťou návštevy miestnych termálnych kúpeľov a s poznaním jedinečných zaujímavostí a krás mesta a jeho okolia. TERMÍN celoročne, na vyžiadanie kolektívu.

Budapešť ponúka množstvo jedinečných krás a zážitkov, ktoré by ste určite mali spoznať. Z pahorku GELÉRT s citadelou uvidíme Budapešť ako na dlani. Potom sa presunieme na námestie hrdinov, kde budeme mať možnosť navštíviť múzeum krásnych umení a pokochať sa kolekciami diel starých majstrov (napríkad portrét muža od Alberta Durera, Madona od Rafaela a iné). Prípadne aj Palác krásnych umení, ktorý hostí výstavy súčasných maďarských aj zahraničných umelcov. Následne budeme môcť navštíviť chýrne termálne kúpele Szechényi a zrelaxovať telo i ducha v ich blahodárnych prírodných prameňoch. Ďalej absovujeme panoramatickú jazdu mestom a po Andrášiho bulvári prejdeme k bazilike Svätého Štefana s možnosťou krásnej výhliadky a spoločne sa vydáme až k Parlamentu. Následne prejdeme do starej Budy na hradný pahorok kde absolvujeme ďalšiu prehliadku – rybársku baštu, Matyášov kostol, kráľovský palác a nádherné mešťanské domy s múzeami.

Po množstve krásnych zážitkov a poznaní si dáme voľno v centre mesta aby ste mali možnosť vlastným tempom a vlastnými zmyslami vychutnať si jedinečnú atmosféru tohoto prekrásneho maďarského mesta. Nech sa Vám páči.

 

OSWIENCIM pamätník hrôzy nacizmu a genocídy

Milí priatelia, školy, študenti, kolektívy, pozývame Vás na celodenný výlet do Poľského mesta Oswiencim, kde si budete môcť prehliadnuť a spoznať hrôzy nacizmu a genocídy – niečoho, čo sa už nikdy nesmie zopakovať! V Prípade záujmu je možné výlet presvetliť a obohatiť o poznanie Krakowa, soľnej bane Wieliczka alebo skanzenu Zuberec, nech sa páči.

TERMÍN celoročne,  na vyžiadanie kolektívu.

V blízkosti tohto poľského mestečka bol nacistickým Nemeckom zriadený komplex zajateckého a vyhladzovacieho tábora Auschwitz-Bürkenau, ktorý bol najväčším koncentračným táborom Hitlerovej „Tretej ríše“. Tento je hrozivým dôkazom toho, kam až môže viesť zloba, zvrhlosť a negatívum človeka. Počas II. svetovej vojny vo vyhladzovacom tábore Oswiecim  zahynulo viac ako 1,5 milióna ľudí – Židov, politických väzňov, vojnových zajatcov a Rómov. Presný počet obetí však nie je známy. Predpokladá sa, že 900 000 ľudí bolo ihneď po deportácii poslaných do plynových komôr alebo bolo zastrelených. A ostatní zahynuli v dôsledku chorôb, hladu, vyčerpania, týrania a pokusov na ľuďoch. V tábore sa dodnes zachovalo 45 murovaných a 22 drevených barakov. Viditeľné sú aj zvyšky plynových komôr a kremačných jám pre pece. Pôvodné je aj oplotenie, komíny a základy zničených barakov. Ako memento pre budúce generácie bol v roku 1979 tento komplex zaradený do zoznamu pamiatok UNESCO. Tento výlet s ohľadom na jeho špecifikum odporúčame až mládeži od 14 rokov. Každý musí mať zo sebou svoj OP alebo cestovný pas. Pri ceste do Poľska je potrebné zameniť si eurá na poľské zloté. Vstupné sa platí v zlotých.

 

ZÁMOK & ZOO LEŠNÁ 

Milí priatelia, deti, školy, kolektívy, pozývame Vás na krásny celodenný výlet plný zážitkov a poznania na zámku a v ZOO Lešná. Nech sa páči. TERMÍN celoročne, na vyžiadanie kolektívu.

Kúsok od juhomoravského mesta Zlín sa nachádza jedna z najkrajších a najobľúbenejších zoologických záhrad v Čechách, ktorá sa tiež zvykne nazývať aj Zoologická záhrada piatich kontinentov. Prehliadka sa začína Južnou Amerikou s Amazóniou, pokračuje cez Austráliu, Áziu, Afriku a končí v Európe. Nachádza sa na návrší zvanom Lešná. Začiatkom 19. storočia tu dal barón Jozef Ján Seilern postaviť zámok, ktorý sa zachoval dodnes. V r. 1929 sa „objavili“ prvé exotické zvieratá. Jozef Seilern bol totiž majiteľom najväčšej zbierky vtáčích vajec kolibríkov v Európe. Chcel na svojom panstve vytvoriť vlastný „vtáčí raj“. No jeho smrť a následne 2. svetová vojna jeho zámer prekazili. Myšlienka ZOO však nezanikla a ZOO bola po vojne obnovená. Začiatkom 90-tych rokov ju zmodernizovali. Od roku 2007 je najväčšou atrakciou tropická hala YUCATÁN. Na ploche 900 m² tu môžu návštevníci na vlastnej koži zažiť prostredie amazonského dažďového pralesa. Rastie tu vyše 250 druhov vzácnych rastlín a žije 20 druhov živočíchov – krokodíly, korytnačky... Expozícia súčasne približuje život civilizácie Mayov, ktorá je dodnes opradená mnohými mýtmi a legendami. Návštevníci tu môžu vidieť obetný oltár, kamenné reliéfy, ukážky hieroglyfického písma, nástenné maľby, Mayskú svätyňu. Z visutej lávky je všetko ako na dlani. Ďalej môžu navštíviť : Pavilón afrických kopytníkov, pripomínajúci veľkú africkú chatrč, so zvieratami afrických saván (žirafy, nosorožce, zebry, byvoly, pštrosy). Voliéry pre africké papagáje a drobné spevavé vtáctvo. Pavilón slonov a hneď veľa atraktívnu expozíciu levov, oddelenú od návštevníkov sústavou vodných plôch. „Ostrov lemurov“ pochádzajúcich z Madagaskaru. Austrálsku expozíciu – „Cestičku bežca emu“ s klokanmi a ďalšími zvieratami z tohto kontinentu. Deťom sa potešia Farme u koaly s atrakciami ako malý detský hrad, hojdačky, drevený hrad s horolezeckou stenou a trampolínou. Nezabudnú ani na povozenie sa na ťavách či poníkoch, alebo jazdu panoramatickým vláčikom. A asi najväčšou atrakciou – najmä pre menšie deti – je kŕmenie zvierat. Krmivo môžete kúpiť v miestnych automatoch. Nech sa páči, príjmite našu ponuku a strávte spolu s nami neopakovateľný deň plný dobrodružstiev, zážitkov a poznania.

ZÁMOK LEŠNÁ

Postavili ho koncom 19. storočia na mieste bývalého hradu. Návštevníci v ňom môžu obdivovať zbierky vzácnych obrazov, porcelánu, striebra, trofejí a podobne. Pôsobí ako zámok z rozprávky. Nemožno sa preto čudovať, že tu boli natočené mnohé filmové rozprávky... Zámok obklopuje nádherný anglický park s množstvom vzácnych drevín, patriaci k najcennejším parkom na území Moravy.

 

ČOKOLÁDOVŇA v KITTSEE & ZÁMOK ORTH

Milí priatelia, deti, školy, kolektívy, pozývame Vás na krásny celodenný výlet plný zážitkov. Spoznáte výrobu čokolády, ochutnáte čokoládové dobroty a zažijete mnohé dobrodružstvá. TERMÍN celoročne, na vyžiadanie kolektívu.

KITTSEE

Tento výlet je určený predovšetkým  deťom. Začína sa vo firme Hauswirth, ktorá vyrába sladké dobrôtky nepretržite od roku 1945. Jej výrobky dobre pozná už viac generácií a kvalita je stále vynikajúca. Dbá o to už tretia generácia tejto rodiny. Ich firemnou filozofiou je výroba kvalitných výrobkov - kvalitu je možné dosiahnuť iba použitím špičkových surovín. Neostáva iné, iba súhlasiť. Počas exkurzie deti uvidia ako sa ich obľúbená čokoláda vyrába, potom ju aj ochutnajú a nakoniec si ju všetci môžu podľa chuti zakúpiť.

ZÁMOK ORTH

Od r. 1996 Viedeň a Bratislavu spája novovytvorený Národný park Donau Auen (Dunajské luhy). Približne v strede tejto oblasti - na zámku Orth – je pre deti a milovníkov prírody vytvorená jedinečná expozícia. Jedna časť je situovaná do priestorov hradu a druhá časť sa nachádza v exteriéri. Je to jedinečná možnosť priblížiť najmenším návštevníkom hravou formou rozmanitú prírodu Dunajských luhov. Deti sa najprv v čarovnom barokovom divadle dozvedia ako vzniká lužný les. Potom sa vydajú na multimediálny výlet v čase o formovaní sa dunajskej lužnej krajiny a nakoniec sa poprechádzajú a zahrajú na obrovskej leteckej mape tejto oblasti. Určite sa im zapáčia aj zvieratká, s ktorými sa zoznámia počas premietania krátkeho filmu. Ale to ešte nie je ani zďaleka všetko. Prehliadka pokračuje na Zámockom ostrove, kde môžu pozorovať európsku korytnačku močiarnu, plazy, obojživelníky či sysle. Mimoriadny zážitok budú mať návštevníci určite v miestnej atrakcii – pozorovateľni vybudovanej pod hladinou starého dunajského ramena. Deti tu môžu uvidieť rôzne druhy dunajských rýb, žijúcich v spleti podvodných rastlín. Na záver na nich čaká ešte jedna mimoriadna zaujímavosť. Potrebné je však vystúpať až 107 schodov na vežu na nádvorí hradu, s jedinečným pohľadom do bocianieho hniezda.

 

VIEDEŇ OČAMI DETÍ 2

Milí priatelia, deti, školy, kolektívy, pozývame Vás na krásny celodenný výlet plný fantastických zážitkov a dobrodružstiev. TERMÍN celoročne, na vyžiadanie kolektívu.

DOM MORÍ

Tento výlet pre deti je spojený s poznávaním i zábavou. Najprv navštívite bývalý protiletecký kryt priamo v centre Viedne, neďaleko slávnej Mariahilfer Strasse. Spoločnosť podmorskej biológie v spolupráci s miestnymi radnými našla v roku 1965 pre túto, v mierových časoch nepotrebnú stavbu, veľmi zaujímavé a určite atraktívne využitie. Podivná betónová asi 40 m vysoká veža ukrýva tajomný podmorský svet. Dom morí (Haus des Meers) je najväčší v celom Rakúsku. Na ploche 3 500 m² a na 10 poschodiach sa tu zoči voči stretnete so žralokmi, spoznáte farebnosť a rôznorodosť živočíchov tropických koralových morí. Očaria vás morské koníky, spoznáte nebezpečné dravé pirane, murény, raje a iné.

Ďalšími miestnymi atrakciami sú tiež krokodíly, niekoľko metrové pytóny či mimoriadne nebezpečné hady mamby, ktoré sa nachádzajú v najnovšej časti Domu morí – v Krokoparku.  Zaujímavý je aj najväčší suchozemský krab na svete, dosahujúci až 40 cm, alebo chýrna barakuda, prípadne aj morská korytnačka. Na svoje si tu prídu aj milovníci škorpiónov a veľkých chlpatých tarantúl, ale aj ďalších jedovatých živočíchov na našej planéte. Našťastie sú v bezpečí  terárií. Na záver uvidíte ukážku tropického amazonského pralesa s voľne sa pohybujúcimi opičkami. V prípade záujmu sa môžete pokochať výhľadom na Viedeň z veže Flakturm.

ZÁBAVNÝ PARK - PRÁTER

Vznik najznámejšieho rakúskeho zábavného parku má na svedomí syn Márie Terézie – Jozef II., ktorý obľúbenú zónu na poľovačky, prístupnú iba cisárskemu dvoru, sprístupnil v roku 1766 verejnosti. Postupne sa stala táto lokalita miestom oddychu a zábavy prostých Viedenčanov. Práter sa nachádza na pravom brehu Dunaja, medzi hlavným ramenom a Dunajským kanálom na ostrove, veľkom 5,3 km². Je to vlastne najstarší a najväčší zábavný park v Rakúsku. Návštevníci si tu majú skutočne z čoho vybrať. Je tu viac ako 250 atrakcií pre malých i veľkých. Niekomu sa páčia kolotoče, inému strelnice, či strašidelný dom. Mnohí sa iste budú chcieť povoziť na divokej horskej dráhe, či motokárach. No určite najväčšou a najstaršou atrakciou Prátra je obrovské  koleso - tzv. Riesenrad (Ruské koleso), na ktorom visí vo výške 64 m pätnásť uzatvorených kabíniek. Priemer kolesa je 56 metrov. Koleso je v prevádzke od r. 1896, a tak je len samozrejmé, že sa stalo neoficiálnym symbolom Viedne. Najrýchlejšou atrakciou v Prátri je 550 m dlhá húsenková dráha - Megablitz - ktorá vo svojich extrémnych úsekoch dosahuje rýchlosť až 70 km/h. Komu sa táto rýchlosť zdá malá, môže vyskúšať Bumerang čo je 37-metrová U-rampa, kde rýchlosť vozíkov presahuje 85 km/h. V roku 2010 spustili do prevádzky najvyšší reťazový kolotoč na svete. Jeho konštrukcia je vysoká 117 m a točí sa rýchlosťou 60 km/h. Kolotoč vraj pripomína parížsku Eiffelovu vežu. Vo výške 95 m je dvanásť dvojsedačiek tvoriacich hviezdicu. No táto najnovšia atrakcia je určite pre tých najodvážnejších so „silnými žalúdkami“ vo veku nad 6 rokov a nad 120 cm. Práter ale nie je iba miestom adrenalínovej zábavy, ale aj miestom oddychu. Zelený Práter tvorí 4,5 km dlhá hlavná aleja, po ktorej sa dostanete ku golfovému klubu, verejnej plavárni, dostihovej dráhe, či bývalému loveckému pavilónu – dnes luxusnej reštaurácii Lusthaus. V prípade, že Vás zaujíma história parku, môžete navštíviť tamojšie Pratermuseum.

 

KRAJINY

Vyberte si zo zoznamu krajín