Lolatours.sk

ostrov PAG

Krajina Chorvátsko
Hotel Pagus 4* a Meridijan 4*

Doprava  LETECKY alebo vlastným autom, autobusom 
Dátum od: 30.04.2021
do: 31.10.2022
Cena na vyžiadanie

 

NEVŠEDNÉ CESTOVANIE ZA POZNANÍM, ODDYCHOM A DOBRODRUŽSTVAMI
LOLA TOURS - ZÁŽITKOVÁ CESTOVNÁ KANCELÁRIA

 

KLIMATICKÉ PRÍMORSKÉ KÚPELE na jedinečnom jadranskom ostrove PAG

hotely   PAGUS   4*      MERIDIJAN   4*      BELVEDER  3*      PLAŽA  4*

 

Doprajte si pobyt pri mori na jadranskom ostrove PAG v prekrásnej a jedinečnej prírode. Pri mori si tu môžete užiť opaľovanie, plávanie, šnorchlovanie ... Pre ľudský organizmus je pobyt pri mori veľmi blahodárny. Má protialergické účinky a priaznivo pôsobí na dýchacie ústrojenstvo. Človek naberie pri mori novú energiu a zlepší si náladu. Všade na Pagu je veľmi čistá, priezračná voda a mimoriadne čistý, soľou a minerálmi nabitý vzduch - skvelé miesto aj pre tých, ktorí majú problémy s dýchaním či rôzne alergie. Ostrov Pag má mimoriadne krásne, pokojné a plytké more a je takmer bez bodavého hmyzu.

PAG - z gréckeho PÉGÉ (prameň) má viacero prameňov vody, čo vyznie kontrastne s tým, že ostrov vyzerá na prvý pohľad ako pustá mesačná krajina posiata kameňmi. Tento nevšedný zjav ostrova má na svedomí BURA (bóra) - vietor, ktorý podobne ovplyvňuje celé chorvátske pobrežie, no tu je mimoriadne úspešný. Stačí však len trochu závetria a krajina sa zelená, dokonca sa na pustatine objavujú aj malé vinice, chránené masívnou cukrovou trstinou (na ostrov bola dovezená, vysadená a zdomácnela) a chráni hrozno pred čiastočkami soli, ktorá by ho poškodila. Na mieste určite treba ochutnať miestne víno žutica ... a určite si treba zakúpiť miestny med, morskú soľ, ovčí syr a olivový olej. Kapitolou samou o sebe je miestna čipka - okrem tradičných výrobkov z čipky je možné si tu zakúpiť aj zaujímavé čipkové šperky.

Počas pobytu sa treba vydať miestnymi uličkami ku kostolu, ku ktorému sa viaže niekoľko zaujímavých legiend. V uličkách je množstvo kaviarní, cukrární, pekární a obchodíkov s tovarom od výmyslu sveta. Neodmysliteľnou súčasťou mesta PAG je prímorská promenáda, most z promenády na hlavnú pláž ostrova - PROSIKA, múzeum soli ... a tí zdatnejší by sa mali vydať aj do starého mesta PAG s ruinami obydlí, kostolom a kláštorom (k starému mestu sa viažu zaujímavé legendy) ... Kto navštívi ostrov a nevydá sa na túru k Pašskim Vratam (miesto kde sa Pašski záliv spája s morom) akoby na ostrove ani nebol. Túru je možné obohatiť oddychom na čarokrásnych plážach dolu pod kamennými útesmi a masívmi. Počas pobytu sa tiež môžete vydať na plavbu loďou po zálive, spojenú s grilovaním a konzumáciou čerstvo ulovených rýb priamo na lodi, pričom neodmysliteľnou súčasťou je aj konzumácia domáceho vína a pálenky. Počas plavby máte možnosť vyskúšať si viaceré čarokrásne pláže, prejsť sa jaskynnými útvarmi a zaplávať si na otvorenom mori. Možností je neúrekom, stačí si len vybrať. Veríme, že si ostrov PAG zamilujete rovnako ako my ...

TERMÍNY: CELOROČNE s kúpaním od konca Apríla do konca Októbra

Cestujúcim vlastným autom (alebo na vyžiadanie aj autobusovou linkou) zajednáme pobyt v termíne a rozsahu podľa priania. Prosím, kontaktujte nás dostatočne včas, uveďte požadovaný termín a počet a vek cestujúcich. My Vám obratom pošleme spracovanú ponuku.

 

Skvelý TIP pre školy, SENIOROV a iné skupinky a kolektívy, CELOROČNE, s kúpaním od Apríla do Októbra.

 

LETECKÉ POBYTY sú z VIEDNE a PRAHY. AUTOBUSOVÁ LINKA z Bratislavy a Prahy.

 

Viac info: SK 0915694468  CZ 605486093

 

SVET JE ÚŽASNÉ MIESTO. TREBA ÍSŤ, SPOZNAŤ HO A ZAŽIŤ.

 

KRAJINY

Vyberte si zo zoznamu krajín