Lolatours.sk

SARDÍNIA, KAMPÁNIA, ELBA

NEVŠEDNÉ CESTOVANIE ZA POZNANÍM, ODDYCHOM A DOBRODRUŽSTVAMI
LOLA TOURS - ZÁŽITKOVÁ CESTOVNÁ KANCELÁRIA

 

SARDÍNIA - ČAROKRÁSNY STREDOMORSKÝ KARIBIK

... je neobyčajne krásny ostrov v Stredozemnom mori. Legenda hovorí, že keď BOH dokončil stvorenie sveta, zanechal odtlačok svojej stupaje na mieste, kde sa rozprestiera dnešná Sardínia. Ostrov sa zvykne nazývať "karibik stredomoria" vďaka nádherným plážam z jemného bieleho piesku a nebesky modrej farbe mora. Tvorí úžasné zoskupenie prírodných scenérií, pokoja, krásy a vznešenosti. Iba máloktorý kút sveta ponúka také možnosti ako práve SARDÍNIA. Je tu sústredená nádhera celého sveta: pláže Karibiku a Seychelských ostrovov, majestátne európske pohoria, rozľahlé pláne s pasúcimi sa koňmi, kozami, ovcami, kravami a teliatkami, pestrofarebné subtropické kvety a rozľahlé, nádherne voňajúce píniové lesy ...

 

VÝCHODNÉ POBREŽIE   pobyty v hoteloch   STEFANIA 4*     RESIDENCE HIBISCUS 4*     S´ARENA BEACH 4*

STEFANIA 4* je krásny, luxusný hotel v malebnom prírodnom prostredí, mimo veľké a rušné turistické centrá. Ponúka ticho, pokoj, oddych a prekrásny výhľad na ostrov Tavolara. Má peknú záhradu, z ktorej to je asi 100m k nádhernej pláži. Morská voda tu je priezračná a vstup do mora mierny, bezpečný. Hotelové izby dýchajú komfortom, majú klimatizáciu, sat TV, wi-fi, wc, kúpeľňu, minibar, balkón alebo terasu a samozrejme vlastné wc a kúpeľňu. Strava počas pobytu sa podáva v krásnej hotelovej reštaurácii.

RESIDENCE HIBISCUS 4*   a   S´ARENA BEACH 4*   sú pekné a obľúbené hotely situované v príjemnom prostredí pobrežného mestečka La Caletta. K uličkám plným obchodíkov a posedení je to z hotelov pár krokov a pár minút je to k prekrásnym belostným plážam tiahnucim sa asi 6 km až do oblasti Santa Lucia. Z jednej strany sú lemované nebesky modrým morom a z druhej rozľahlými pieskovými dunami a borovicovým lesom. Skvelé miesto na oddych, prechádzky, túry, športovanie, opaľovanie, kúpanie a výlety po okolí. Veľmi obľúbenou je celodenná túra - asi 6 km dlhá prechádzka po pláži do Santa Lucie, tam prejdete popri mori cez mestečko, a pokračujete popri mori ďalej za mestečko až k asi 6 km dlhým plážam v oblasti Capo Comino, lemované masívnymi pieskovými dunami, za ktorými sa rozprestiera rozľahlé plytké jazero, kde prirodzene žije množstvo ružových plameniakov ...

 

ZÁPADNÉ POBREŽIE   pobyty v hoteloch    RINA 4*    OASIS 4*

RINA 4* aj OASIS 4* sú pekné hotely v príjemnom, pokojnom prostredí. Majú pekné slnečné terasy s bazénmi a k najbližšej pieskovej pláži je to asi 100 m a k svetoznámej belostnej pláži Maria Pia je to pár minút pešo. V okolí sú obchodíky, občerstvenia a za ďalšími nákupmi a spoznávaním sa môžete prejsť do centra Alghera (asi 20 minút pešej chôdze). Za výletmi sa môžete vydať miestnymi autobusmi alebo si môžete požičať auto a vydať sa za spoznávaním ostrova po vlastnej trase. Morská voda tu je priezračná a vstup do mora mierny, bezpečný. Hotelové izby sú svetlé, vzdušné a niektoré aj s balkónom (balkón majú prednostne apartmány a štúdia, v ktorých sa pobyty zajednávajú spravidla bez stravy), veľké rodinné izby sú spravidla bez balkóna s veľkým oknom a bežným hotelovým vybavením. Strava sa podáva v hotelovej reštaurácii.

 

Pobyty v našich hoteloch sú určené pre klientov, ktorí sa nechcú viazať na organizované skupiny, a ktorí si počas pobytu chcú dokonale oddýchnuť v prekrásnom a kľudnom prostredí, no zároveň mať na dosah veľké mesto (OLBIA / ALGHERO) s možnosťami zábavy a nákupov. Počas pobytu, ak zatúžíte ticho a pokoj hotela vymeniť za spoznávanie, stačí si požičať auto a vydať sa za poznaním po ostrove - navštíviť môžete mestá Olbia, Alghero, vydať sa severne do mestečiek Baia Sardinia a Santa Teresa di Gallura s prekrásnym kúpaním, alebo na čarokrásne Magdalénske ostrovy. Unikátna je návšteva ostrova Tavolara na východe, alebo letoviska Cala Gonone s možnosťou plavby k miestnym jaskýniam, s možnosťou pobytu na jednom z najkrásnejších miest ostrova - na Cala Luna. Ak už budete mať auto, určite sa musíte ísť pozrieť aj do čarokrásnych Neptúnových jaskýň na západe ostrova, s úžasným schodiskom v masívnom útese nad morom. Obísť nesmiete ani obydlia pôvodných obyvateľov tzv. Nuragy. Možností je naozaj veľa, nech sa páči ...

LETECKY   z   BRATISLAVY, VIEDNE, PRAHY a KATOWÍC   alebo   VLASTNOU DOPRAVOU   

Informácie a rezervácie   SK 0915694468  CZ 605486093   alebo   info@lolatours.sk

 

 

 

SARDÍNIA - prázdninové mestečko La MANDRAGOLA v píniovom lese priamo na pláži

- pekný projekt s ubytovaním v areáli prázdninového mestečka, v príjemných, plne zariadených prázdninových domčekoch, situovaných v píniovom lesíku, len pár metrov od čarokrásnych belostných pláží. Areál prázdninového mestečka tvorí recepcia, internet, prázdninové domčeky s vlastným sociálnym zariadením, parcely pre stany a karavany, čisté a moderné spoločné sociálne zariadenia, minimarket, reštaurácia, pizzeria, bar a iné. Pláže pozdĺž mestečka tvorí jemný biely piesok, ktorý vytvára nádherné duny, ktoré ich spolu s píniovým lesom lemujú v dĺžke asi 6 km. Po asi hodinovej túre pozdĺž pobrežia je možné prísť k ďalším asi 6 km dlhým plážam z jemného bieleho piesku, ktoré lemujú masívne pieskové duny s píniovým porastom, za ktorými sa rozprestiera jazero plné voľne žijúcich ružových plameniakov.

Ubytovanie je v domčekoch s kuchyňou, wc, spálňou a terasou s posedením, na východnom Oleandrovom pobreží, priamo v píniovom lese pri pláži z jemného bieleho piesku a mimoriadne miernym vstupom do mora, rozľahlá plytčina - raj pre deti a neplavcov. Na svoje si samozrejme prídu aj skúsení plavci a milovníci šnorchlovania. Na pláži sa zapožičiavajú aj surfy s kompletným výstrojom. Ideálne miesto pre milovníkov čarokrásnej prírody mimo veľké centrá.

Domčeky majú plne zariadenú kuchyňu zo sporákom a chladničkou. V areáli sú vynikajúce pizzeria a reštaurácia. V okolí mestečka sú ďalšie malé rodinné reštaurácie, pizzerie, kaviarne a iné. Samozrejmosťou je minimarket v areáli mestečka kde si denne môžete zakúpiť čerstvý chlieb, pečivo, mlieko, syry, salámy, nealko a mnohé iné. 

 

VLASTNOU DOPRAVOU  informácie a rezervácie   SK 0915694468   CZ 605486093

AUTOBUSOM   (autobusové zájazdy sú možné len pre ucelené kolektívy  -  školy,  firmy,  seniorov) 

 

 

ELBA - čarokrásny ostrov v Tyrrhénskom mori

Ostrov ELBA má tvar prapodivnej ryby a patrí do Toskánskeho súostrovia, ktoré je jedným z najväčších národných parkov v Európe. Podľa prastarej legendy vystúpila tyrrhénska Venuša z peny morských vĺn. Perla, ktorá ju zdobila sa roztrieštila a jej drahocenné črepiny dopadli práve tam, kde sa neskôr vynorili z mora ostrovy ELBA, GORGONA, CAPRAIA, a ďalšie. Tak nejako začína stará bájka o jednom z najkrásnejších ostrovov Stredozemného mora. Ostrov sa tiež prezýval AETHALIA - iskra, to podľa ohňa v taviacich peciach, v ktorých už pred tromi tisíckami rokov dokázali vyrobiť železo starí Etruskovia.

Ostrov Elba má rozlohu 223 km2 a v najširšom bode dosahuje šírky 18 km. Od pevniny je vzdialený 10 km a plavba trajektom z prístavu na pevnine trvá asi hodinu. Vysoké skalnaté hory sa majestátne vypínajú nad večne zelenými píniami a horskými úbočiami plnými cyprusov. Údolia sú plné bujnej subtropickej vegetácie a malebné mestečká uchovávajú stopy po pradávnej histórii, ktorú vytváralli po stáročia národy Etruskov, Ligúrov, Grékov, Rimanov a v neposlednom rade cisár Napoleon. Z najvyššej hory Monte Capanne, kam je možné sa dostať lanovkou, je možné uvidieť ostrov Korzika, tajuplný ostrov Montecristo a ďalšie ostrovčeky. Pláže na ostrove sú prevažne pieskové, no nájdu sa aj okruhliakové, a priezračné teplé more priam láka na kúpanie. Okolie ostrova Elba je vďaka bohatému podmorskému životu, nádherným korálovým útesom a veľkým hĺbkam doslova rajom pre potápačov. Optimálna rozloha ostrova, členitosť terénu a nádherná prírodná scenéria vytvárajú príjemné podmienky nie len pre pobyt pri mori, ale aj pre aktívnu dovolenku - cykloturistiku, turistiku, treking, windsurfing a morský kajak. Ostrov má úplne odlišné klimatické podmienky než pevnina, čo z ostrova robí dovolenkový raj s možnosťou fantastického kúpania od Apríla do Novembra. Vďaka týmto faktom je ostrov mimoriadne obľúbenou destináciou tisícok turistov z Ameriky, Európy aj ďalších kútov sveta, čo robí z ostrova jednu z najznámejších, najobľúbenejších a, bohužiaľ, aj najdrahších destinácií sveta.

 

ELBA - letovisko MARINA di CAMPO

Marina di Campo je príjemné prímorské letovisko na západnej strane ostrova. Je ukryté v pokojnom zelenom zálive a morský breh zdobí prekrásna piesková pláž s príjemným a bezpečným kúpaním aj pre deti a neplavcv. Piesok na pláži je skvelý na stavbu pieskových hradov. Hneď za letoviskom sa dvíha najvyššiia hora ostrova Monte Capanne a vytvára tak mestečku úžasnú prírodnú kulisu.  V letovisku si môžu turisti pochutnat na miestnych špecialitách v miestnych reštauráciách a pizzeriách alebo si nakúpiť zaujímavé suvenýry v miestnych obchodíkoch. Príjemné sú tiež dlhé prechádzky po pláži alebo promenádou mestečka. Odporúčame využiť aj ponuku jedinečných výletov po ostrove a obohatiť si tak pobyt pri mori aj o spoznávanie tohto prekrásneho miesta na zemi.

JUŽNÉ POBREŽIE   pobyty v hoteli   SELECT 4*

SELECT 4* je príjemný a pokojný hotel situovaný priamo na pieskovej pláži letoviska Marina di Campo. Návštevníkom ponúka slnečnú terasu, vonkajší bazén, priamy vstup na pláž a krásne ubytovanie. Izby majú bežné hotelové vybavie, minibar, klimatizáciu, sat TV, Wi Fi. V okolí sú viaceré skvelé pizzerie, reštaurácie, bary a kaviarne. Centrum mestečka je asi 5 minút pešej chôdze od hotela. Skvelý TIP pre klientov, ktorí si chcú oddýchnuť v nádhernom a pokojnom prostredí.

VLASTNOU DOPRAVOU   informácie a rezervácie   SK 0915694468   CZ 605486093

 

 

KAMPÁNIA - jedna z perál Tyrrhénskeho mora

Názov oblasti KAMPÁNIA pochádza z čias Rimanov, ktorí túto oblasť nazývali Campania Felix (Šťastná Kampánia). Oblasť Kampánie začína južne od Ríma a pokračuje pobrežím Tyrrhénskeho mora až po brehy Salerna. Kampánia má veľký historický význam a bohatú a pestrú minulosť. Mohutný kužeľ sopky Vezuv sa majestátne vypína nad Kampániou a postaral sa aj o to, že sa táto oblasť významným spôsobom zapísala do učebníc dejepisu. Duch starých čias na Vás dýchne medzi zachovalými ruinami Pompejí, ktoré pri výbuchu Vezuvu v roku 79 n.l. zaliala láva. Vulkanický popol vtedy celé mesto doslova zakonzervoval aby ho po 19 storočiach mohli archeológovia znovu odkryť. Stačí si len kúpiť vstupenku do múzea pod holým nebom a môžete sa razom prechádzať vlastnými nohami po pravej rímskej dlažbe, po ktorej chodili skutoční obyvatelia Pompejí. Okolie Pompejí a Herculanea a mnohé okolité vŕšky a údolia sú priam posiate vinohradmi a poliami ktorým úrodná miestna zem poskytuje vynikajúce podmienky a všetky tieto vzácne plody zeme urobili časom z Kampánie nielen významnú poľnohospodársku oblasť Talianska ale aj raj pre gurmánov. Napokon, pravá talianska PIZZA sa narodila práve v Kampánii. Chudobní roľníci zaháňali hlad tak, že si suché cesto potreté cesnakom opekali na kameňoch. Prvú oficiálnu pizzeriu otvorili v roku 1980 práve v Neapole. Volala sa Port Alba a pri potulkách Neapolom na ňu narazíte dodnes. Okrem pizze určite oceníte možnosť prehliadky byvolej farmy, kde sa z mlieka byvolých kráv vyrába pravá talianska mozarella. Samozrejmosťou prehliadky je aj degustácia čerstvej mozarelly. Obľúbené sú aj vynikajúce citróny z oblasti Sorrenta a z nich vyrobený vzácny likér Limoncello. A samozrejme exkluzívne víno Lacrima Christy (Kristove slzy) z viníc na Vezuve. Pobrežie Kampánie je svetoznáme svojimi prekrásnymi plážami, jemným pieskom, či už zlatým alebo sopečným čiernym, pozvoľným vstupom do mora, bezpečným kúpaním a príjemne teplou vodou už od Apríla do Novembra.

Centrom Kampánie je NEAPOL. Bývalé kráľovské mesto je dnes zapísané do svetového dedičstva UNESCO a to vďaka úchvatným architektonickým a historickým skvostom, ktoré sú hlavným lákadlom pre turistov z celého sveta. Najvýznamnejšími sú Castel dell´ Ovo (hrad vajca), Kapujský hrad, Castel Nuovo (nový hrad), a hrad Sv. Eliáša - Kráľovský Palác, Neapolský Dóm či Bazilika Sv. Františka z Pauly na námestí Piazza del Plebiscito, kde nájdete aj ďalšie kultúrne pamiatky. Neapol patrí spolu s Benátkami a Rimom k najkrajším mestám v Taliansku. Okrem Vezuvu, Neapola, Sorrenta odporúčeme navštíviť aj PAESTUM s jedinečným archeologickým komplexom gréckych chrámov, slávne POMPEJE a samozrejme čarokrásne ostrovy ISCHIA a CAPRI.

Hotely priamo na pláži     SCHUHMANN 4*     PARCO DEI PRINCIPI 4*     OLEANDRI PAESTUM 4*

Hotely v lesoparku pozdĺž pláží     CERERE 4*     ARISTON 4*     VILLAGE MARINA 3*     PAISTOS 3*

 

LETECKY   z   Viedne,   Prahy,   Budapešti   a  Krakowa   alebo   VLASTNOU DOPRAVOU

Informácie a rezervácie   SK 0915694468   CZ 605486093   alebo   info@lolatours.sk

AUTOBUSOM   (autobusové zájazdy sú možné len pre ucelené kolektívy - školy, firmy, seniorov).

 

SVET JE ÚŽASNÉ MIESTO. TREBA ÍSŤ, SPOZNAŤ HO A ZAŽIŤ.

KRAJINY

Vyberte si zo zoznamu krajín